Põrandad

DSC_0513

– Monoliit-terrazzo

Kihi paksus on 20-40 mm.

Valatakse betoonalusele paksusega vähemalt 50 mm, mis on pärast valmistamist vähemalt 30 ööpäeva seisnud. Pragude vältimiseks jagatakse kogu põrand sektoriteks suurusega mitte üle 3 m2. Suurte pindade puhul tuleb kindlasti kasutada elastseid kompensatsioonvuuke. Tavaliselt ühtivad need betoonaluse termovuukidega.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et monoliit-terrazzo on dekoratiivne kattepind, mis ei ole mõeldud betoonaluse ülesandeid täitma. Monoliit-terrazzo kvaliteet sõltub otseselt betoonaluse kvaliteedist ja kõik selles tehtud vead ilmnevad suure tõenäosusega ka monoliit-terrazzo juures!

– MosaiikplaadidPorand 2

Plaadid paigaldatakse poolkuiva segu abil, mille kihi paksus on 20-60 mm. See on eriti soovitatav põrandakate kaubanduspindadel, kus toimub kaupade teisaldamine kärude ja laaduritega, kuna keraamilised plaadid sellise koormuse all vastu ei pea ja purunevad.

– Looduslik kivi (graniit, paekivi, marmor).Porand 3

 

 

 

 

Paljastatud tekstuuriga või mehaaniliselt töödeldud (vasardatud) plaadid

Hammerdatud pind

Neid plaate kasutatakse välitingimustes – neil on krobeline pind, mis vähendab libisemise ohtu. Paigaldada saab neid nii segu abil betoonalusele kui ka liivale.

Share this Story